077-9975383

טיפול באמצעות גורמי גדילה להצערת עור הפנים

pic-04

טיפולי הזרקת פלזמה עשירה בטסיות להצערת העור

השיטה מבוססת על הפקת נוזל העשיר בחומרי גדילה ותאים מיוחדים מתוך דגימת דם הנלקחת  מהמטופל עמו. חומרי גדילה אלו הם למעשה חלבונים שמטרתם תיקון רקמות פגועות ויצירת רקמות חדשות והתאים המיוחדים הם טסיות (תרומבוציטים) אשר אחראיות לייצור חלק משמעותי מאותם חומרי גדילה. תהליך ההפקה של הנוזל הטיפולי מדגימת הדם הינו מוגן פטנט, ודורש ציוד רפואי מיוחד המותאם למטרה זו. בנוזל המופק המיועד לשיער, ריכוז חומרי הגדילה והתאים המיוחדים הינו פי 7 מריכוזם הרגיל בדם ובכך הזרקתם מסייעת לעצירת תהליך ההתקרחות. כאשר התאים מוזרקים לעור, מתחיל תהליך שפעולם שתוצאתו הפרשת עוד חומרי גדילה שתפקידם הוא לעורר צמיחה ברקמות שונות. בהזרקה זו לעור נגרמת צמיחת שיער באופן ישיר ועקיף ובכך נעצר תהליך ההתקרחות- זקיקים “חלשים” ומנוונים מקבלים איתות גדילה מחודש ובכך תהליך נשירתם עוצר, ומתחיל תהליך גדילה מחודש.

מה צפוי בעת הטיפול ?

לאחר הכנת הנוזל, הוא מוזרק לעור הפנים בשני אופנים:

  1. טכניקת מזותרפיה רגילה בה מבוצעת הזרקה לא כואבת על פני עשרות ומאות נקודות באופן מדוד ומדויק (הזרקות מרובות באופן שטחי לתוך הדרמיס העליון), בכמויות מזעריות בכל נקודת הזרקה הנמצאת על פני האזור המועד לטיפול. ההזרקה מבוצעת באמצעות מכשור מיוחד המיועד להזרקה לא כואבת בטיפול זה. מכשור מתקדם זה מאפשר מדידה מדויקת של כמות החומר המוזרק ועומק ההזרקה כך שהתמיסה תוזרק במיקום מדויק ביחס לשכבות העור, ברמה המיקרוסקופית. תהליך ההזרקה אינו כואב ואינו מצריך הרדמה. הטיפול הינו טיפול פורץ דרך ולו רשומות הצלחות מרובות ברחבי העולם.
  2. הזרקה לעומק העור, באמצעות החדרת קנולה אל שכבות הדרמיס והזרקה בבולוסים, כלומר כמויות גדולות שנועדו לחולל תהליך ביולוגי להצערת העור בעומק הריקמה

יתרונות טכניקת ההזרקה במרפאת ד"ר גיא שלום

הפרדת הפלזמה נעשית במכשור ייחודי, מוגן פטנט, הקיים רק אצל ד”ר גיא שלום, המבטיח ריכוז טסיות הגבוה ביותר שניתן להשיג, עד 2.5 מיליון טסיות במ”ל, ריכוז המקביל לפי 20-25 מריכוז הטסיות הדם. זאת בניגוד להליך ההפרדה הסטנדרטי המבוצע ברוב המקומות בארץ שמגיע לריכוז טסיות של 250,000-500,000 טסיות במ”ל.

ההליך מבוצע באמצעות אקדח הזרקה מיוחד אשר מבטיח פיזור אחיד במאות נקודות על פני אזור הטיפול. הזרקה זו המבוצעת באמצעות מכשור ייעודי, המכוון לעומק המדויק הנדרש להצלחת הטיפול (0.8 מ”מ), הנעשית בפיזור מדויק ואחיד על פני כל האזור המטופל ומבוצעת ע”י רופא עור מומחה. שיטה זו, באמצעות מכשור יעודי ויוקרתי זה הוכחה מחקרית כעליונה על כל הזרקה ידנית, הנעשית בגסות וללא כל דיוק בעומק ופיזור הפלזמה המוזרקת. רק כך מובטח הסיכוי הגבוה ביותר להצלחת הטיפול.

שימוש במכשור הטוב ביותר בארץ ובעולם ליצור הפלזמה, הזרקה המבוצעת במכשיר ייחודי וייעודי שנועד לטיפול גורמי גדילה שהוכח כעליון על כל שיטה אחרת קיימת, אבחון וביצוע הטיפול על ידי רופא עור- הם שמבטיחים את הסיכויים הטובים ביותר להצלחת הטיפול ולתוצאות הטובות ביותר.

 

רוב טיפולי גורמי הגדילה בארץ נעשים תוך שימוש במזרק ומחט רגילים על מנת להחדיר את נוזל הפלזמה לאזור הטיפול- תהליך כואב, איטי ומאוד לא מדויק. טכניקה שכזו מאפשרת נקודות הזרקה בודדות ועל כן יעילותן נמוכה- ההשפעה המתקבלת הינה רק על האזור הסמוך לנקודת ההזרקה בלבד.

שימוש באקדח יעודי להזרקת פלזמה נותן מענה מושלם לכל חסרונות אלו משמעותיים אלו. האקדח מאפשר מאות נקודות הזרקה ובכך מבטיח תוצאות טיפול מדהימות- ההזרקה המבוצעת באמצעות האקדח מאפשרת לבצע יותר מ 2500 הזרקות ללא כאב בטיפול בודד ולהתפרש על אזור הרבה יותר גדול מאשר בזריקה בודדת. אקדח ההזרקה מאפשר חדירה מדויקת ברמה עשירית המילימטר לעומק העור הנכון ובכך הוא מבטיח טיפול ממוקד בשורש השערה. שיטת ההזרקה המדויקת ומהירות הביצוע שלה ממזערת את הכאב למידה שאינה מורגשת כך שהטיפול עובר בנעימים.

לסיכום

היום יותר ויותר מבינים כי נוזל עשיר בטסיות וחומרי גדילה הוא אחד הטיפולים הטבעיים והמוצלחים ביותר לטובת הצערת העור- Rejuvenation. שימוש בטכניקת הזרקה נכונה והכנת תמיסה עשירה ע”פ הפרוטוקול הנכון יכולה לעצור הרס של סיבי קולגן המתרחש עם נזקי הגיל, ולגרות יצירת קולגן ואלסטין מואצת. תהליכים אלו למעשה יכולים לעדן ולצמצם את נזקי הזמן, המתבטאים בצניחה והופעת קמטים, רק שכאן מדובר על הזרקת חומר המופק באופן טבעי מהמטופל/ת עצמם.

מה ניתן לבצע?

טיפול שמוביל לשיפור מרקם העור, ולא נועד לשפר קמטים עמוקים. לרוב מומלץ לאזור הלחיים, מצח, סנטר, צוואר, מחשוף החזה וגב היד.

טיפולי מילוי: מטרתם היא טיפול בקמטים עמוקים ומילוי נפחים שאבדו. לדוגמא מרזבי הדמעות והאזור סביב העין, קמטים נזולביאליים, קמטי ה”מריונטות” (בפינות הפה), עיצוב שפתיים, קמטים באזור הלחיים והסנטר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​