077-9975383

מתיחת פנים, צוואר וקו לסת ללא ניתוח

pic-30

מכשיר הפרופאונד שכבש את אמריקה מגיע לישראל

“הראי לי את צווארך ואדע מה גילך”- אמרה כואבת המבוססת על מציאות קיימת בה כמעט ואין אפשרויות טיפוליות להצערת עור הצוואר, קו הלסת וחצי פנים תחתונות. בחודשים האחרונים עלה לארצנו הקטנטונת מכשיר המבוסס על טיפול בגלי רדיו המשמש למתיחת פנים, צוואר וקו לסת ללא ניתוח אשר מאתגר באופן מהותי את תפיסה זו ומנפץ אותה לחלוטין. אחרי ארבע שנים מוצלחות ביותר בארה”ב, מספר מצומצם של מרפאות בוטיק החלו להציע את הטיפול, אשר יכול להינתן רק על ידי רופא מוסמך, בעדיפות לרופא עור.

צפו: ד"ר גיא שלום מסביר על עיצוב קו לסת באמצעות PROFOUND

למדריך המלא שכתבתי עבור אתר מדיקו על מכשיר פרופאונד >>

מי מתאים לטיפול?
רבים חושבים על שיפור מראה הצוואר, קו הלסת או הפנים אך אינם מתאימים לניתוח. מי מסיבות רפואיות (כאלו שלא יכולים לעבור הרדמה כללית), מי מסיבות של הרגלים ואורח חיים (לדוגמא כאלו שלא מוכנים לקחת חודש שלם של החלמה עם פצעים או מעשנים ומעשנות שלא מוכנים לקחת חודש הפסקה סביב הניתוח), ומי מסיבות של חששות, שאינם רוצים לנטול את הסיכון סביב הפרוצדורה הניתוחית. כל אלו, שניתוח אינו בא בחשבון אצלם, אך בהחלט רוצים למתוח את עור הפנים, קו הלסת או הצוואר וחולמים להשיג תוצאות הקרובות מאוד לתוצאות ניתוחיות, הרי שכל אלו בהחלט מועמדים מצוינים לטיפול בפרופאונד.

שימו לב לשיפור באזורים הבאים:
קו הלסת התמצק, מראה ה”בולדוג” בעקבות הצניחה נעלם
הקפל “הנאזו לאביאלי” נמתח, התמצק
אפקט הרמה של כל הפנים

מהי הבשורה הגדולה?
כל הטיפולים שאינם ניתוחיים הזמינים כיום בשוק למתיחת פנים, קו לסת או צוואר מבוססים על העברת אנרגיה אל רקמת היעד דרך העור ורקמת השומן התת עורי מבלי “לדעת” בדיוק מה קורה בשכבת המטרה, הלא היא שכבת ה- Superficial MusculoAponeurotic System המכונה גם רקמת הSMAS.

אחת הבעיות המהותיות בהזדקנות רקמת הSMAS באזור הצוואר והפנים נעוצה בתהליך איבוד האלסטיות והצניחה. שלושת הרכיבים העיקריים התורמים למראה המתוח והרענן של עור הצוואר והפנים הם סיבי הקולגן, המקנים חוזק מבני לרקמה, סיבי אלסטין המקנים לו את תכונותיו האלסטיות וחומצה הילארונית אשר “מחברת” כמו “דבק” בין כל המרכיבים. טיפולים כגון הזרקת פלזמה, מזותרפיה או הזרקת חומצה הילארונית מובילות בעיקר להוספת רכיב אחד בלבד- חומצה הילארונית ומעט מאוד משאר הרכיבים ולכן מהווים פתרון צר וחד ממדי לבעיה כל כך מורכבת.

מכשור רפואי אחר הקיים בשוק מבוסס על העברת אנרגיה מוגברת ממוקדת (לדוגמא HIFU) דרך כל הרקמות שמעל, ולכן אינו מצליח להשיג את הטמפרטורה האופטימלית (מפורט מטה) בעומק המטרה ועל כן לרוב מייצר תוצאות פחות מוצלחות. התערבות עם מכשיר הפרופאונד המבוסס על גלי רדיו בתוך רקמת המטרה תוך ניטור מדויק של הטמפרטורה ברקמת המטרה מאפשרת גישה טיפולית ייחודית המאפשרת בנייה טבעית מואצת של כלל המרכיבים- סיבי קולגן, סיבי אלסטין וחומצה הילארונית- כולם עולים בכמות של פי 6 עד 10 ברקמת הדרמיס. לכן הפרופאונד מהווה פתרון רב ממדי, ראשון מסוגו בפתרון שאינו ניתוחי לצורך מתיחת פנים, צוואר וקו לסת.

יש לי הצטברות שומן מרגיזה באזור הסנטר והצוואר, ממש “סנטר כפול” שלא מגיב לדיאטה או ירידה במשקל- האם יש כאן בעיה?

זוהי בשורה שניה נהדרת- הטיפול במכשיר הפרופאונד בהחלט מאפשר טיפול ברקמת השומן הבעייתית הזו. אכן, רקמת שומן שהצטברה באזור סנטר וצוואר מאוד בעייתית- כמעט ולא ניתן להיפטר ממנה באמצעות דיאטה או פעילות גופנית וכמעט תמיד לאחר שנוצרה, עד היום, אחת הדרכים היחידות להיפטר ממנה היו המסה או ניתוח. במכשיר הפרופאונד קיימת אפשרות של צורת הפעלה שנועדה להמסה והעלמה של רקמת שומן זו. במקרים כאלו טיפול בצוואר ישלב שתי אסטרטגיות טיפוליות שונות באותו מפגש- הראשונה לטובת פרוק והעלמת אותה “כרית” שנוצרת מרקמת השומן שנצטברה בצוואר או הסנטר והשנייה לטובת מתיחה ומיצוק של האזור, המבוססת על פעולה ישירה ברקמת הSMAS.   

אבל רגע, שמעתי כבר כל כך הרבה על טיפול בגלי רדיו, מה שונה כאן?

נכון, טיפול בגלי רדיו הוא לא שחקן חדש בשכונה. יש לא מעט מכשירים שמבוססים על גלי רדיו אבל מרביתם ככולם עובדים חיצונית, ללא חדירה אמיתית לעור ובטח שלא לעומק שכבת הדרמיס. באמצעות מכשיר הפרופאונד מחדירים לעור מחטים זעירות חכמות אשר בכל אחת מהן ישנו מד חום המודד את הטמפרטורה ומנטר את העוצמה, כך שמושגת טמפרטורת יעד מדויקת של 67 מעלות צלזיוס, באופן נקודתי סביב המחט. המחטים לא רק מנטרות את הטמפרטורה המקומית סביבן- הן גם “מדברות” אחת עם השנייה כך שיש בקרה על כלל הטמפרטורה של הרקמה המטופלת.

מדוע דווקא ל67 מעלות צלזיוס? מאות מחקרים מראים שזוהי הנקודה “המתוקה” בה לא נוצר יותר מידי הרס לרקמת הדרמיס הקיימת אך כן נוצר גירוי אופטימלי ליצירת סיבי קולגן, אלסטין וחומצה הילארונית.  חימום לטמפרטורה מדויקת זו יוצר תהליך של רגנרציית קולגן ואלסטין, המוביל למיצוק ומתיחת העור. אגב, כל שאר המכשירים הקיימים היו רוצים להגיע לטמפרטורה זו, והמשווקים שלהם טוענים כי מגיעים אליה- הבעיה היא שרק במכשיר הפרופאונד הטמפרטורה באמת נמדדת ומבוקרת ברקמת המטרה באופן ישיר, כך שמתקבל חימום מדויק המתאים לעורך האישי בדיוק ולא על סמך נוסחאות מתמטיות. עובדה זו יוצרת טיפול המותאם אישית לכל אחד ואחת שעוברים את הטיפול בהתאם לעורו/ה.  טכנולוגיה מסוג זה המאפשרת טיפול ישיר, מדויק אשר מנוטר בקפדנות בתוך שכבות הדרמיס של העור היא הבשורה החדשה כאן בין כל שחקני הRF הקודמים והיא זו שמבטיחה תוצאות נהדרות וייחודיות. אגב, דווקא בשל היותה כזו “פולשנית” היא אינה מורשית לשימוש ע”י מטפלים שאינם רופאים ולכן גם עדיף שתינתן ע”י רופא עור מוסמך.

החדרת מחטים, חימום הרקמה- לא כואב?

ממש לא! התהליך מבוצע תחת הרדמה מקומית ואינו כרוך בכאב. משך הפרוצדורה הינו בין שעה וחצי לשעתיים.

החלמה מההליך קשה? 

התשובה היא שהרבה פחות ממה שנשמע. בימים שאחרי הטיפול צפויה נפיחות באזורי הטיפול שתחלוף כעבור ימים בודדים. אין כאבים, אין כוויות, אין מגבלה של חשיפה לשמש. אם רוצים אפשר ללכת לים כבר יום למחרת (בתנאי שלא מתפדחים מהנפיחות, כי לה לוקח כמה ימים עד שתחלוף).

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​