077-9975383

תהליך ההזדקנות

pic-18

תהליך ההזדקנות- מהו וכיצד נפעל לצמצמו?

במרוצת הזמן עור הפנים שלנו כמו כלל גופינו מזדקן ונשחק. תהליך זה הינו אינטרקציה בין מס’ גורמים עיקריים- חשיפה סביבתית, הנטייה הגנטית שלנו והשימוש המסוים שנעשה באיבר או באזור הספציפי. נטייה גנטית הינה אוסף של תכונות  אותן קבלנו מהורינו ומאפיינות אותנו- כל אדם מזדקן באופן שונה ורגיש לשינויים סביבתיים באופן שונה מחברו. התכונות הגנטיות שלנו קובעות איך עורנו יגיב לשינויים הסביבתיים וכיצד נזדקן. כך לדוגמא, אדם אחד יפתח יותר נזקי שמש מחברו, אך זה האחרון דווקא יפתח יותר קמטי הבעה.

חשיפה סביבתית המאיצה הזדקנות כוללת חשיפה לקרינת השמש, עשן סיגריות וזיהום אוויר אשר למעשה פוגעים אט אט בעורנו ומאיצים את תהליך ההזדקנות.

תהליך הזדקנות העור מורכב ומסובך וכולל מספר רחב של תהליכים ולהלן כמה מהם:

  1. איבוד נפח תת עורי- במרוצת השנים, מבנה עצמות הפנים משתנה ומדלדל ופיזור השומן התת עורי בפנינו משתנה. כך, ממראה צעיר וחיוני הכולל בין היתר לחיים בולטות, קו לסת משורטט ומבנה שפתיים מלאות משתנה למראה זקן יותר בו אלמנטים אלו כבר מיטשטשים.
  2. כוח הכבידה הפועל על עורנו גורם לשינוי מראה הפנים החלק והמתוח למראה פנים נפול, “עצוב” וחרוש קמטים.
  3. הזקנות תאי העור ונזקי השמש המצטברים גורמים ליצור קולגן ואלסטין פחות איכותיים. סיבים אלו אשר למעשה אחראים על האלסטיות של עורנו, ובמילים אחרות המתיחות שלו, כבר אינם עובדים כבימי צעירותינו ובכך גורמים להופעת קמטים ולמראה פנים יותר זקן.
  4. שרירי ההבעה עימם אנו מחייכים, מדברים, זועפים או מביעים את רגשותינו גורמים לעור שעל פניהם להתקמט, ממש כמו בד או מפה שמקמטים שוב ושוב במשך עשרות פעמים, עשרות שנים.
  5. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו נהיה דק יותר. שכבת הדרמיס של העור, שכבת הביניים שמקנה עובי וחוזק לעור, נהיית דלילה יותר עקב אובדן או פגיעה בחלבונים האחראיים לשלד מבנה זה, ובין אלו ביחוד חלבון הנקרא חומצה היאלורונית.  הדבר גורם לעור “ליפול” עוד יותר תחת השפעת כוח המשיכה וליצור קווים וקמטים בפנים.

אם כן, השפעות הגנטיקה של ההזדקנות ביחד עם כח הכבידה כולם מובילים להיווצרות קמטי הבעה, קמטים עמוקים ונזקי הזדקנות אחרים. כיום, לשמחתנו הרבה, ניתן למזער תהליכים אלו ואף לשפרם משמעותית באמצעות מספר פעולות פשוטות שלא דורשות שולחן ניתוחים או תהליך ארוך. התוצאות יכולות להתקבל ברמה של שעות-ימים, מספקות, וארוכות טווח יחסית (חצי שנה-שנה).

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​